Ekologiczna technologia Eco Gas ®

Renewable EnergyPellentesque adipiscing leo condimentum enim ullamcorper pretium. Aenean gravida, libero nec convallis ornare, massa odio.

Read More...

Witamy na stronie Eco Gas

mamy przyjemność przedstawić Państwu firmę i produkty Eco Gas ® sprawdzone i stosowane już z dużym powodzeniem przez wiele europejskich miast i firm sektora energetycznego, których działanie polega na skutecznym obniżeniu emisji spalin i zużycia paliwa, są one dedykowane w szczególności dla transportu drogowego, morskiego i kolejowego. Czytaj więcej »

  • ...dzięki ECO GAS Wspólnota Miejska Wielkiego Lyonu emituje mniej CO² od 140 do 293 ton rocznie.

    Thierry BONNOT

  • Testy dymomierzem pokazują zmniejszenia emisji cząstek stałych PM 2.5 i PM 10 o około 40%.

    Witold Skiba - Prezes PKS Gdynia

  • Zmniejszenie zużycia paliwa na poziomie 8-9% powoduje samofinansowanie zakupu.

    Jerzy Latała - Prezes Żegluga Gdańska

Ekoinnowacyjna technologia

Renewable EnergyProdukty Eco Gas pozwalają zmniejszyć emisję cząstek stałych o 37 % i szkodliwych gazów od 10 do 55%. Emisja CO2 spada o 8,5%.

Czytaj więcej...

Mniejsze zużycie paliwa

Renewable EnergyTechnologia Eco Gas zmniejsza zużycia paliwa na poziomie 5-8%, przy czym najniższa osiągnięta wartość oscyluje wokół 5% a najwyższe przekraczają znacznie 10%.

Czytaj więcej...

Konserwacja silników

Renewable EnergyEco Gas oczyszcza obówd paliwowy, smaruje pompy i wtryski. Usuwa nagar i naloty.

Czytaj więcej...

A A A

Jest bardzo źle. Według danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony środowiska poziom szkodliwych pyłów w centrum stolicy wynosił o 8 rano 262 mikrogramy na metr sześcienny.

Gdy w grudniu ub. roku prognozowano 200 µg/m3, władze miasta wprowadziły darmową komunikację i apelowały o pozostanie w domach. Dziś urzędnicy ograniczyli się do umieszczenia w mediach społecznościowych (około godz. 10) krótkiego komunikatu.

Silny mróz, brak wiatru i szkodliwy smog. "Dzisiaj jakość powietrza w Warszawie na podstawie pomiarów Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska jest "bardzo zła". Dlaczego urząd miasta nie ostrzega mieszkańców? Ludzie powinni zostać w domach" - pytali od rana w mailach do redakcji Kontaktu 24 internauci.

 

Informacje o stanie jakości powietrza podaje Inspektorat Ochrony Środowiska. Odczyt ze stacji pomiarowej przy Marszałkowskiej wskazał, że o godzinie 4 rano w powietrzu zarejestrowano 229.4 µg/m3 pyłu zawieszonego, dwie godziny później 245.9 µg/m3 PM10, natomiast o godzinie 9 rano maksimum pyłu wyniosło 262.9 µg/m3.

Norma dopuszczalna PM10 to 50 µg/m3

Jak wynika z odczytów ze stacji na Targówku, na terenie dzielnicy stężenie PM10 wyniosło 263.8 µg/m3 już o godzinie 5 rano. Dwie godziny później urządzenia rejestrowały 247.7 PM10 µg/m3. 

Z kolei na Ursynowie stężenie PM10 wciąż rośnie. Tamtejsza stacja zarejestrowała o godzinie 4 rano 144.5 µg/m3, ale już dwie godziny później – 167.3 µg/m3. Natomiast ostatni pomiar ( z godz. 9 ) wykazał 178.2 PM10.

Dopuszczalna norma godzinowa PM10 to 50 µg/m3, poziom alarmowy to 300 µg/m3.

Dla porównania, we Włoszech i Finlandii 50 µg/m3 pyłu PM10 oznacza "poziom informowania" - władze są zobowiązane do ostrzegania mieszkańców przed zanieczyszczeniem powietrza. Natomiast w Macedonii 50 µg/m3 pyłu zawieszonego to już poziom alarmowy.

 

"Gdy w Paryżu zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym PM10 osiąga poziom 80 μg/m3 ogłaszany jest alarm smogowy. W Krakowie, w Katowicach czy w Warszawie taki poziom zanieczyszczenia nie budzi niepokoju jednostek odpowiedzialnych za jakość powietrza. Nic dziwnego – obowiązujący obecnie w Polsce poziom alarmowy jest prawie czterokrotnie wyższy i wynosi 300 μg/m3" - czytamy na stronie Polskiego Alarmu Smogowego.

 

Ponadto od wczesnych godzin rannych notowane są bardzo duże przekroczenia stężenia pyłów typu PM2,5 równie niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi.

"Czuć smród mimo zamkniętych okien"

Warszawski Alarm Smogowy na swoim profilu ostrzega przed wychodzeniem z domów, wysiłkiem fizycznym z powodu zalegającego nad miastem smogu.

"W całej Warszawie jest bardzo źle, czuć smród mimo zamkniętych okien. Od wczoraj zanieczyszczenie powietrza stopniowo się zwiększa. Najpierw na przedmieściach, później doszło też do dzielnic centralnych. Przyczyną jest zalegające powietrze arktyczne i minimalny wiatr. Oddychamy tym co "produkujemy" na miejscu" - czytamy w komunikacie WAS.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,to-nie-mgla-to-potezny-smog,221225.html